You are currently viewing Czy wizualizacja 3D to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu?

Czy wizualizacja 3D to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu?

 

Nowoczesne technologie graficzne świetnie wpasowują się w potrzeby rynku nieruchomości. Dzięki nim można stworzyć atrakcyjną prezentację — nawet na etapie, gdy budynek jeszcze nie powstał. Wizualizacja 3D domu lub mieszkania jest zatem narzędziem marketingowym, obok którego inwestorzy i deweloperzy nie powinni przechodzić obojętnie. W niniejszym artykule opowiemy szerzej o tym, jaką rolę odgrywa to rozwiązanie oraz jak przygotować się do jego zlecenia.

Wizualizacja 3D – na czym polega?

Tworzenie trójwymiarowych projektów to wieloetapowy proces, na który składa się:

  • modelowanie – czyli tworzenie obiektów przestrzennych za pomocą kształtowania figur geometrycznych,

  • teksturowanie – nadanie bryłom faktur, ustawienie rozproszenia światła, odbić i stopnia wygładzenia, które ułatwią uzyskanie fotorealistycznego efektu,

  • ustawienie sceny – co pozwoli uzyskać perfekcyjne ujęcie domu lub mieszkania,

  • renderowanie – czyli przeliczenie obiektów i detali umieszczonych w wizualizacji 3D.

W zależności od zastosowanych programów i rozwiązań, takie działanie pozwala na nie tylko dokładną, lecz także estetyczną prezentację domu lub mieszkania na sprzedaż. Samodzielne wykonanie wizualizacji 3D może zająć nam wiele godzin oraz wymaga inwestycji w oprogramowanie i szkolenia, dlatego zlecenie jej wykwalifikowanym grafikom jest pewniejszym rozwiązaniem.

Czemu służy wizualizacja 3D?

Dzięki trójwymiarowym modelom można przedstawić nieruchomość w sposób, który nie odbiega od rzeczywistości, jednak prezentuje znacznie wyższą jakość i odwzorowanie detali niż na przykład zdjęcie. Dowolność w ustawianiu źródła i rozproszenia światła zapewnia perfekcyjną ekspozycję każdego obiektu. Wizualizacja 3D doskonale zatem sprawdzi się w tworzeniu ofert domów i mieszkań na sprzedaż — do wykorzystania zarówno na stronie internetowej dewelopera, jak i na popularnych portalach. Co więcej, ujęcia można przygotować nawet przed rozpoczęciem prac konstrukcyjnym. Pozwoli to inwestorom przyciągnąć zainteresowanych klientów rzetelną ofertą, zanim nieruchomość będzie gotowa do odbioru.

Jak się przygotować do zlecenia wizualizacji 3D?

Zlecenie realizacji tego zadania specjalistom gwarantuje pewność co do tego, że projekt domu czy mieszkania zostanie odwzorowany niezwykle szczegółowo i pozwoli przyciągnąć nowych klientów do Twojej oferty nieruchomości. Przed złożeniem zamówienia na wizualizację 3D należy jednak określić kilka ważnych czynników, a mianowicie:

  • co będzie przedmiotem ujęć — czy zależy Ci najbardziej na poglądowej prezentacji bryły domu, czy też chcesz pokazać świetną aranżację wnętrza, którą przygotowujesz,

  • gdzie trafią ujęcia – czy chcesz wykorzystać wizualizację 3D na billboardach, które zachęcą do kontaktu z deweloperem, wstawić do ofert na stronach internetowych, takich jak OLX czy OtoDom.pl, a może zaprezentować na własnej witrynie.

  • jakie dokumenty, grafiki i projekty posiadasz – ich przygotowanie ułatwi przygotowanie satysfakcjonujących Cię ujęć.

Aby uzyskać świetną prezentację, należy również wybrać sprawdzonego kontrahenta, który przygotuje trójwymiarową wersję Twojego projektu domu lub mieszkania. Jeśli zależy Ci na profesjonalnie wykonanej wizualizacji 3D wykonanej przez grafika z doświadczeniem w branży nieruchomości, skontaktuj się z SDX – przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę!